Home » O nas

O nas

Koło Naukowe Geofizyków GEOFON skupia pasjonatów geofizyki z Akademii Górniczo –
    Hutniczej w Krakowie. Wśród członków naszego Koła znaleźć można studentów geofizyki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe. Celem działania Koła jest zwiększanie wiedzy geofizycznej, zdobywanie doświadczenia przy projektowaniu i przeprowadzaniu pomiarów, integracja środowiska studenckiego oraz kontakt z firmami z branży.
    W ramach działalności Koła organizowane są wyjazdy naukowe, wykłady, studenckie sesje
    naukowe, konferencje oraz warsztaty. Do najważniejszych zaliczyć można zapoczątkowane przez nasze Koło Ogólnopolskie Warsztaty Geofizyczne „GEOSFERA” oraz konferencję „Geofizyka w Kosmosie” organizowaną w Obserwatorium Astronomicznym w Chorzowie. Co roku mamy też swoją sekcję podczas Barbórkowej Sesji Kół Naukowych Pionu Górniczego.

Aby ułatwić organizację wszystkich tych wydarzeń jesteśmy podzieleni na 3 sekcje:
    • Sekcję Naukową
    • Sekcję Pomiarowo-Badawczą
    • Sekcję Promocyjną

Poza tym, nasze Koło tworzy student chaptery międzynarodowych organizacji naukowych: • Society of Exploration Geophysicists
    European Association of Geoscientists & Engineers
    American Association of Petroleum Geologists

Dzięki temu możemy uczestniczyć w konferencjach i warsztatach oraz gościć na naszej uczelni najlepszych specjalistów z branży. Daje nam to także niepowtarzalną możliwość kontaktu z przedstawicielami nauki, przemysłu oraz przyszłymi pracodawcami.

Przede wszystkim jesteśmy jednak grupą przyjaciół, których łącza wspólne zainteresowania. Działamy w Kole dzieląc się doświadczeniami, pomysłami, ambicjami, tworzymy przyjaźnie i razem dobrze się bawimy. Wiemy, że aktywność na uczelni zaprocentuje w przyszłości.