Home » O nas

O nas

  Koło Naukowe Geofizyków GEOFON skupia pasjonatów geofizyki z Akademii Górniczo –
  Hutniczej w Krakowie. Wśród członków naszego Koła znaleźć można studentów geofizyki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe. Celem działania Koła jest zwiększanie wiedzy geofizycznej, zdobywanie doświadczenia przy projektowaniu i przeprowadzaniu pomiarów, integracja środowiska studenckiego oraz kontakt z firmami z branży.
  W ramach działalności Koła organizowane są wyjazdy naukowe, wykłady, studenckie sesje
  naukowe, konferencje oraz warsztaty. Do najważniejszych zaliczyć można zapoczątkowane przez nasze Koło Ogólnopolskie Warsztaty Geofizyczne „GEOSFERA” oraz konferencję „Geofizyka w Kosmosie” organizowaną w Obserwatorium Astronomicznym w Chorzowie. Co roku mamy też swoją sekcję podczas Barbórkowej Sesji Kół Naukowych Pionu Górniczego.

  Aby ułatwić organizację wszystkich tych wydarzeń jesteśmy podzieleni na 3 sekcje:
  • Sekcję Naukową
  • Sekcję Pomiarowo-Badawczą
  • Sekcję Promocyjną

  Poza tym, nasze Koło tworzy student chaptery międzynarodowych organizacji naukowych: • Society of Exploration Geophysicists
  European Association of Geoscientists & Engineers
  American Association of Petroleum Geologists

  Dzięki temu możemy uczestniczyć w konferencjach i warsztatach oraz gościć na naszej uczelni najlepszych specjalistów z branży. Daje nam to także niepowtarzalną możliwość kontaktu z przedstawicielami nauki, przemysłu oraz przyszłymi pracodawcami.

  Przede wszystkim jesteśmy jednak grupą przyjaciół, których łącza wspólne zainteresowania. Działamy w Kole dzieląc się doświadczeniami, pomysłami, ambicjami, tworzymy przyjaźnie i razem dobrze się bawimy. Wiemy, że aktywność na uczelni zaprocentuje w przyszłości.