Home » Aktualności » Warsztaty AGH Junior

Warsztaty AGH Junior

30.11.2015r. nasze Koło wraz z Kołem Naukowym Geologów KIWON rozpoczęło cykl warsztatów AGH Junior.  W programie  zajęć znalazło się: rozpoznawanie skał i minerałów, sposoby wydobycia i zastosowanie ropy naftowej, rozchodzenie się fal sejsmicznych, skala Richtera, budowa tektoniczna Ziemi. Członkowie naszego Koła poza przekazaniem teoretycznych informacji stworzyli wraz z dziećmi falę P i S, pomogli ułożyć tektoniczną mapę Ziemi z puzzli oraz zaprezentowali erupcję wulkanu.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe gadżety, w których znalazła się też wybrana próbka skały. Na koniec odbyła się wycieczka po wydziale GGiOŚ. Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście wielki dinozaur. Zajęcia były bardzo przyjemne zarówno dla uczestników jak i organizatorów. Dzieci zainteresowały się tematem geologii i geofizyki. Mamy nadzieję, że kolejne warsztaty będą równie udane.