Home » Aktualności » AAPG Budapest Educational Days

AAPG Budapest Educational Days

W dniach 29-31 października braliśmy udział w AAPG Budapest Educational Days. Pierwszego dnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wykładzie Professora Petera Haughtona z Dublina. Prowadził on zarówno morning session jak i i późniejsze workshopy na których mogliśmy nauczyć się jak dopasowywać budowę litologiczną do procesów sedymentacyjnych oraz korelowaliśmy dane z kilku odwiertów. Pracowaliśmy w kilkuosobowych grupach, współpracując także z osobami z innych uczelni. Wieczorem nasza przewodniczka Tünde zabrała większość uczestników z Polski na zwiedzanie Budapesztu. Nasze zwiedzanie rozpoczęło się od Placu Bohaterów, następnie odwiedziliśmy zamek Vajdahunyad i Węgierską Operę Państwową.
Drugiego dnia swoją prezentację przedstawił Dr Juraj Francu z Czech Geological Survey, oraz Professor Knut Bjørlykke z Uniwersytetu w Oslo. Wieczorem spacerując nad Dunajem oglądaliśmy miasto (Peszt), zamek królewski, parlament i wiele innych atrakcji.

Ostatniego dnia część grupy uczestniczyła w fieldtripie, w którym poznawaliśmy geologię części miasta- Budy, a także odwiedziliśmy wiele jaskiń. Późnym wieczorem większość z nas wybrała się na Hallowen party do naszej przewodniczki Tünde, która przygotowała dla nas gry i zabawy.

Wyjazd ten pozwolił nam poznać wiele nowych ludzi z innych uczelni, głównie z Węgier, dzięki czemu można było nawiązać kontakty, które być może zaowocują w przyszłości. Wielu z nas pierwszy raz było w Budapeszcie, który niewątpliwie zrobił na nas niezapomniane wrażenie.